روتوش عکس

مقاله آموزشی روتوش عکس

این روزها روتوش عکس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است. توجه داشته باشید که بسیاری از افراد علاقه مند هستند تا بعد از عکس گرفتن عکس هایشان توسط یک روتوشر حرفه ای ویرایش شود. اما همانطور که می دانید در برخی از آتلیه های عکاسی همچنان متد های قدیمی روتوش بر روی عکس ها اعمال می شود، به همین دلیل بسیاری از افراد از روتوش کردن عکس خود منصرف می شوند.

نکته جالب این است که وقتی تصاویر هنرمندان را مشاهده می کنید متوجه روتوش حرفه ای آن می شوید و دوست دارید افرادی باشند که عکس شما را به حرفه ای ترین نوع ممکن روتوش کنند اما شاید پیدا کردن یک روتوشر حرفه ای کار بسیار سختی باشد در نتیجه برخی از افراد بعد از ناامید شدن از پیدا کردن یک روتوشر حرفه ای به سراغ آموزش روتوش عکس می روند زیرا اگر بتوانند به صورت حرفه‌ای آموزش روتوش را سپری کنند این امکان برای ایشان به وجود می آید تا بتوانند عکس های خود و دیگران را به حرفه ای ترین نوع ممکن ویرایش کرده و یک عکس فوق لاکچری را خلق کنند.

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که این روزها مبحث کسب درآمد در این حوزه به صورت چشمگیری پیشرفت کرده است و با پیشرفت تکنولوژی و ورود شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام شرایط کسب درآمد از روتوش عکس منقلب شده است. در نتیجه اگر می خواهید به راحتی به کسب در آمد بپردازید پیشنهاد می کنیم آموزش روتوش عکس را از همین حالا آغاز کنید.

در انتها بهتر است ذکر کنیم که اگر شما هم قصد دارید به یک روتوش حرفه ای تبدیل شوید و عکس ها را به بهترین نحو ممکن ویرایش کنید تا بتوانید به راحتی به صورت ریالی و دلاری کسب درآمد کنید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات دقیقی نسبت به آموزش روتوش عکس به دست بیاورید.

راه های کسب درآمد از روتوش عکس

راه های کسب درآمد از روتوش عکس بسیار زیاد است، در واقع شما بعد از گذراندن آموزش روتوش عکس به راحتی می توانید وارد بازار کار شوید، این نکته را در نظر داشته باشید که مبحث کسب درآمد از روتوش عکس به دو دسته مختلف تقسیم می شود.

یعنی شما هم می‌توانید از بازار سنتی و آتلیه های عکاسی کسب درآمد کنید و هم از سوی دیگر می توانید در وبسایت ها و پلتفرم های فریلنسری فعالیت کرده و به درآمد برسید، شایان ذکر است بدانید که امکان درآمد دلاری هم برای شما وجود دارد چون وب سایت های فریلنسر که خارج از کشور قرار دارند و شما می توانید از طریق آنها به صورت دلاری کسب درآمد کنید، در نتیجه برای این که بتوانید به یک روتوشر حرفه ای تبدیل شوید و درآمد خوبی را کسب کنید تنها کافی است آموزش روتوش عکس که شما را به یک روتوشر حرفه ای تبدیل می کند را بگذرانید و بعد از آن جذب بازار کار شوید.

این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که در حال حاضر حجم کار آتلیه های عکاسی به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است و همانطور که می دانید افراد برای ثبت لحظات مهم زندگی خود مانند مراسم عقد، مراسم عروسی، تولد و بسیاری از مناسبت‌های دیگر سعی می‌کنند از عکاس استفاده کنند و یا به آتلیه های عکس مراجعه نمایند در نتیجه با بالا رفتن حجم کار مطمئنا مدیر آتلیه نمی تواند تمام عکس ها را روتوش کند و همین مسئله باعث می شود تا شما بتوانید به راحت ترین شکل ممکن از فضای سنتی و فیزیکی کسب درآمد خوبی داشته باشید.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که در صورتی شما می توانید کسب درآمد خوبی را تجربه کنید که یک روتوشر حرفه ای باشید در غیر این صورت افراد زیادی در جامعه وجود دارند که می توانند مطابق متد های قدیمی عکس ها را روتوش کنند اما روتوش عکس به صورت حرفه‌ ای و مطابق با متدهای جدید در حال حاضر طرفدار زیادی دارد و شما هم باید خود را به این سطح از کار برسانید.

دوره حضوری روتوش عکس بهتر است یا دوره آنلاین؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که شرکت در دوره های حضوری بهتر از شرکت در دوره های آنلاین است اما بهتر است بدانید که این روزها با پیشرفت تکنولوژی و وجود تیم های حرفه ای در حوزه آموزش روتوش عکس باعث شده تا دوره های آنلاین دارای ویژگی های منحصر به فردی شود که مطمئنا این ویژگی ها در دوره های حضوری وجود نخواهد داشت.

برای مثال شما به راحتی می توانید یک قسمت از آموزش را به دفعات مشاهده کنید تا آن قسمت را به صورت کامل یاد بگیرید ولی این مسئله در دوره‌های حضوری وجود ندارد، این نکته مهم را هم در نظر داشته باشید که دوره های آنلاین همگی دارای پشتیبانی می باشند درجه شما به راحتی می توانید زمانی که با چالش مواجه می شوید به پشتیبان آن مراجعه کرده و مشکل را به صورت کامل برطرف کنیم.

کسب درآمد بدون رقابت با دیگران

یکی از مباحث بسیار مهم که باعث می شود تمام افراد نسبت به شرکت در دوره‌های آموزش روتوش عکس سرد شوند این است که آیا بعد از گذراندن دوره آموزشی میتوان وارد بازار کار شد و یا این سوال برایشان پیش می آید بعد از اینکه آموزش ها را پشت سر گذاشتیم آنقدر حرفه ای می شویم که بتوانیم با مابقی افراد رقابت کنیم؟

در پاسخ به این سوال بهتر است بگویید که بازار این کار آنقدر گسترده است که شما به راحتی می توانید بدون رقابت با افراد دیگر به کسب درآمد و بپردازید.

توجه داشته باشید که راه های کسب درآمد از این حوزه بسیار زیاد است در نتیجه شما به راحتی می توانید کسب درآمد کنید البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر پکیج آموزش روتوش عکس حرفه ای را تهیه کنید کار برای شما به شدت آسان می شود زیرا با سرعت بالایی می توانید روتوش عکس را انجام دهید.

جمع بندی

مطمئنا تا قبل از مطالعه این محتوا اطلاعات کافی نسبت به آموزش روتوش عکس نداشته اید و نمی دانستید که چگونه می توان حرفه ای ترین روتوش عکس را انجام داد اما حال با مطالعه محتوای اطلاعات کاملی نسبت به بازار آنلاین به دست آورده اید و امیدواریم با شرکت در آموزش روتوش عکس به راحتی بتوانید به یک روتوشر حرفه ای تبدیل شده و از روش‌های مختلف کسب درآمد کنید.

روتوش حرفه‌ای عکس‌ها امروزه علاقه‌مندان زیادی را در سراسر دنیا به خود جلب کرده است. شاید بارهاوبارها برایتان پیش‌آمده است که عکسی که در آتلیه از شما گرفته شده است با عکسی که به شما تحویل داده می‌شود بسیار متفاوت باشد. این تفاوت به حدی زیاد و غیرقابل‌باور است که ممکن است حتی بخواهید عکس خام و بدون هیچ‌گونه تغییری به شما داده شود.

در کنار آن وقتی به گشت‌وگذار در اینستاگرام و وب‌سایت‌های مختلف می‌پردازیم، عکس افراد مشهور، بازیگران، فوتبالیست‌ها و … را مشاهده می‌کنیم که بسیار زیبا و چشم‌نواز هستند. این عکس‌ها نتیجه یک روتوش عکس حرفه‌ای است.

تفاوت عمده‌ای که بین آتلیه‌ها و عکس‌های زیبای اینترنت وجود دارد، تفاوت نوع روتوش است.

آتلیه‌ها عمدتاً از روش‌های سنتی و قدمی استفاده می‌کنند. این در حالی است که یک روتوش کننده عکس، به صورت مداوم در حال آموزش دیدن است تا سطح دانش و توانایی خود را بالا نگه دارد و بتواند بهترین کیفیت را در عکس‌های خود نشان دهد.

سایت‌های مختلفی نظیر روتوشر اقدام به آموزش انواع نکات مختلف برای یک روتوش حرفه‌ای عکس کرده‌اند. روتوش حرفه‌ای عکس علاوه بر اینکه یک مهارتی است که بسیار هنرمندانه به شمار می‌رود، می‌تواند یک مهارت فوق پول‌ساز برای کسی که به آن مسلط است، باشد.

سایت روتوشر که یکی از سایت‌های معروف در زمینه آموزش حرفه‌ای ادیت عکس است، تحقیقاتی را منتشر کرده است که در آن به بررسی انواع روش‌های کسب درآمد و درآمد حاصل از روتوش عکس پرداخته است. برای اطلاع از این تحقیقات در ادامه با ما همراه باشید.

چه کسانی میتوانند از روتوش عکس کسب در آمد کنند؟

علاقه‌مندان روتوش عکس روزبه‌روز در حال افزایش هستند و افراد با سلیقه‌ها و اهداف مشخصی قصد دارند، اقدام به یادگیری روتوش حرفه‌ای عکس کنند. این افراد شامل چندین گروه هستند.

  1. افرادی که می‌خواهند عکس‌های خود و دوستانشان را روتوش کنند و با استفاده از این مهارت عکس‌های زیبایی را در فضای مجازی، پروفایل و جاهای دیگر به اشتراک بگذرانند.
  2. گروه دوم افرادی هستند که می‌خواهند با استفاده از روتوش عکس وارد دنیای فریلنسری شوند و اقدام به کسب درآمد کنند.

لازم به ذکر است، امروزه با گسترش فضای وب، دیگر شخصی که آتلیه دارد، نیازی نیست اقدام به تهیه میز، کامپیوتر، صندلی، استخدام شخص روتوش کننده کند و به‌راحتی این کار را به یک فریلنسری می‌سپارد که در خانه خود نشسته است و این کار را باکیفیت و با سرعت خوبی انجام می‌دهد.

  1. گروه آخر کسانی هستند که خود صاحب یک آتلیه هستند و می‌خواهند روتوش حرفه‌ای بر روی عکس‌هایی که می‌گیرند، انجام دهند.

البته که با حجم کاری موجود در آتلیه و تعداد عکس‌های زیاد، امکان این وجود ندارد و خود شخص در روز می‌تواند فقط تعداد محدودی عکس را روتوش کند؛ بنابراین بازهم باید اقدام به استخدام یک فریلنسر کند که کارهایش را انجام دهد.

از کجا میتوانم سفارش دریافت کنم؟

دنیای فریلنسری و اینترنت مرزها را جابه‌جا کرده است و مهم نیست که از کدام شهر هستید، در شهر زندگی می‌کنید یا روستا، حتی در خارج از ایران هستید یا داخل ایران. مهم این است که توانایی روتوش حرفه‌ای عکس را داشته باشید که بتوانید با یک کسی که آتلیه دارد اقدام به همکاری کنید.

شاید الان نگران این باشید که دسترسی و پیداکردن فردی که آتلیه دارد شاید کمی سخت باشد. اما به شما تضمین می‌دهیم که نگران این موضوع نباشید چرا که در سایت‌های فریلنسری مختلفی می‌توانید عضو شوید و با قراردادن نمونه کارهای خود که نشان‌دهنده تخصص شماست، اقدام به گرفتن پروژه کنید.

بازار کار روتوش در ایران چگونه است؟

برای فهمیدن این موضوع کافی است یک حساب سرانگشتی انجام دهید تا تعداد آتلیه‌هایی که در یک شهر، استان و کشور وجود دارد را بشمارید. شمردن چنین چیزی عملاً غیر قابل ممکن است. در کنار آن، تعداد عکس‌هایی که در یک روز گرفته می‌شود بسیار زیاد است.

بنابراین بهتر است نگران بازار کار نباشید و بدانید برای کسی که مهارت کافی دارد، همیشه کار هست.

در کنار تمام مزایای آن قطعاً برایتان این سؤال پیش‌آمده است که هزینه روتوش عکاسی چقدر است و درآمد این کار به چه صورت است. هرکسی باتوجه‌به مهارتی که دارد، قیمت‌های متنوعی برای روتوش عکس می‌دهد و هزینه ثابتی نیست.

اما شما با کمی زمان گذاشتن به‌راحتی می‌توانید به درآمدهای میلیونی و پس از خبره شدن به درآمدهای چند ده میلیونی برسید.

بهترین روش یادگیری روتوش حرفهای عکس چیست؟

امروزه باتوجه‌به فضای کشور و شیوع ویروس کرونا، بهترین کار استفاده از دوره‌های آنلاین است. شما برای یادگیری روتوش عکس می‌توانید ساعت‌ها وقت خود را پای کامپیوتر بگذارید تا با سعی و خطا روش و شگرد‌های مختلف را یاد بگیرید یا می‌توانید با خرید دوره آنلاین روتوش عکس حرفه‌ای مهارت‌های لازم را از یک استاد فوق حرفه‌ای بیاموزید.

در بین دوره‌های مختلفی که وجود دارد، توصیه ما با شما خرید دوره جامع روتوش عکس از سایت روتوشر است که با 12 ساعت آموزش کاملاً کاربردی به صورت کاملاً تخصصی به آموزش فتوشاپ مقدماتی، حرفه‌ای و سپس روتوش عکس حرفه‌ای می‌پردازد.

البته که دیدن فایل‌های آموزش فتوشاپ کاملاً اختیاری است اما اگر شما تسلط کافی بر روی فتوشاپ ندارید، بهتر است از آن استفاده کنید.

برای شرکت در دوره آنلاین روتوش حرفهای عکس چه چیزی نیاز است؟

شاید فکر کنید باید یک مهارت عجیب و سختی در فتوشاپ بلد باشید تا بتوانید وارد بازار کار شوید. اما اصلاً چنین چیزی نیست و فتوشاپ صرفاً ابزار کار شماست و به همین دلیل در دوره روتوش عکس حرفه‌ای www.rotoosher.ir آموزش‌های فتوشاپ نیز قرار داده شده است.

شما به صورت کلی برای ورود به بازار یادگیری و دوره‌های آنلاین نیاز به انتخاب درست، اقتدار شخصی، تصمیم به تغییر، یادگیری، تمرین، برنامه‌ریزی هدفمند، کامپیوتر و نرم‌افزار فتوشاپ دارید.

پس تا فرصت باقی است این مهارت پول‌ساز را یاد بگیرید و برای خود کسب درآمد کنید.

وب‌سایت روتوشر در تمام این سال‌ها هدفش آموزش و معرفی مهم‌ترین روش‌ها و تکنیک‌های روتوش عکس به هم‌وطنان فارسی‌زبان بود و امروز می‌توانیم به خودمان افتخار کنیم که در رسیدن به این هدف موفق بوده‌ایم

تعداد کاربران و هنرجویان شرکت‌کننده در کلاس آموزش روتوش جامع و کاربردی و کامل‌ترین دوره آموزش روتوش عکس گواه بر این حرف است و البته پیام‌های زیبایی که از شما دریافت می‌کنیم همیشه قوت قلبی برای ما بوده است

هنگامی‌که نتایج کار شما را در روتوش حرفه‌ای عکس پرتره در فتوشاپ می‌بینیم و رشد شما را در ترمیم و دست‌کاری کردن عکس شاهد هستیم به ما این انگیزه را می‌دهد تا آموزش‌های بیشتری درباره ویرایش حرفه‌ای تصاویر بسازیم و به وب‌سایت اضافه کنیم

مشاهده فیلم‌های آموزش رتوش عکس صورت در وب‌سایت طرف‌داران زیادی داشته است و بسیاری از آموزش‌های بهترین نرم‌افزارهای روتوش عکس، صورت و چهره به درخواست شما آماده شد

با بررسی تقاضای کاربران سایت برای روتوش عکس با چند گام سریع و ساده ما هر روز درحال‌توسعه آموزش‌ها هستیم تا بتوانیم رضایت شما را به همراه داشته باشیم

کمبود آموزش‌های تخصصی و حرفه‌ای پلاگین روتوش تصاویر برای فتوشاپ در منابع فارسی دلیل دیگری است که تصمیم به ارائه خدماتی مانند: دانلود پلاگین فتوشاپ برای روتوش چهره و پوست ،ارایه نرم‌افزار روتوش عکس اتوماتیک به‌صورت رایگان گرفتیم و البته برای رشد و تکامل سایت و بهبود کارایی آن تعدادی دوره حرفه‌ای نیز تهیه کردیم تا با فروش آنها بتوانیم هزینه‌های سایت را جبران کنیم.

شرکت‌کنندگان در کلاس آموزش روتوش حرفه‌ای ویژه آتلیه عکاسی همیشه حامی ما بوده‌اند و ما از صمیم قلب ممنون حمایت‌های شما هستیم

بازدیدکنندگانی که تازه با سایت روتوشر آشنا شده‌اند اگر قصد آموزش آموزش رایگان روتوش پرتره با پلاگین و صاف کردن پوست صورت در فتوشاپ دارند برای راهنمایی شما فهرستی از مطالب آموزشی تهیه کرده‌ایم که مسیر یادگیری را برایتان کوتاه‌تر می‌کند

اگر می‌خواهید تکنیک و روش‌های ادیت و رتوش عکس را بدانید و فرابگیرید، بهتر است ابتدا بررسی کنیم که در سایت روتوشر این موارد موجود است و با تماشای فیلم آموزش گام‌به‌گام روتوش شما هرآنچه بخواهید را در اختیار دارید

اگر مبتدی و تازه‌کار هستید در اینجا صفر تا صد روتوش را میاموزید و از مقدماتی تا حرفه‌ای پیشرفت می‌کنید

برای تغییر حالت صورت در فتوشاپ باید حداقل سیستم کامپیوتر داشته باشید تا بتواند نرم‌افزار فتوشاپ را اجرا کند

سپس آموزش مقدماتی فتوشاپ را در اینجا تماشا کنید و وقتی کار با فتوشاپ را آموختید نوبت دانلود نرم‌افزار روتوش عکس فتوشاپ است که برای نصب باید سیستم عامل ویندوز از شرکت مایکروسافت یا مک از شرکت اپل را داشته باشید

مراحل روتوش پرتره و آتلیه دسته‌بندی‌های زیادی دارد

که هرکدام را به میل خود می‌توانید تماشا کنید.

نیازی نیست حتماً آموزش حرفه‌ای روتوش صورت را طبق قرارگیری در سایت ببینید. میتوانید یک روز آموزش روتوش پوست را تماشا کنید یا آموزش سفیدکردن دندان در فتوشاپ، تغییر رنگ لب و رتوش چشم را دانلود کنید و در زمان بیکاری و فراقت مشاهده نمایید

یکی از راه‌های حمایت از ما ارسال آموزش‌های تخصصی روتوش عکس و پرتره برای دوستانتان است که بدین طریق به آنها نیز در یادگیری کمک خواهید کرد

با دنبال‌کردن آموزش تصویری روتوش این مهارت را خواهید آموخت و تصاویر پرتره خودتان را به‌خوبی ادیت می‌کنید و در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید

حتی با مشاهده آموزش ترمیم و دست‌کاری عکس‌ها، تصویر چهره خودتان و اعضای خانواده را تغییر دهید و زیبا ‌کنید و در واتس اپ و تلگرام برای تصویر پروفایل استفاده ‌کنید تا همه از دیدن عکس‌های زیبایتان شگفت‌زده بشوند.

بهتر است برای نتیجه بهتر در ریتاچ تصاویر و روتوش اندام از تجربه طراحان ایرانی و خارجی استفاده کنید و با مشاهده نمونه کارهایشان دانش کسب کنید

یکی از روش‌های افزایش دانش برای روتوش چهره و رتوش پرتره دیدن تصاویر روتوشرهای معروف است، البته به‌طورکلی دیدن تصاویر پرتره به‌خودی‌خود باعث می‌شود شما نگاه هنری‌تان رشد کند

عکسهای صورت قبل از ادیت و بعد از ادیت را بارها ببینید، بررسی و مقایسه کنید. با این روش چشم و ذهن شما تقویت می‌شود و در هنگام ویرایش عکس خیلی سریع ایرادها را شکار می‌کنید و به سراغ برطرف‌کردن آنها می‌روید

سایت‌هایی مانند پینترست نیز شامل تعدادی زیادی عکس چهره و پرتره است که برای نمونه‌گیری و الگوبرداری عالی می‌باشد

حتماً در این سایت عضو شوید و در طول روزبه گشت‌وگذار در این سایت بپردازید

مقایسه کار خودتان با ادیتورهای دیگر در اقصی‌نقاط جهان، می‌تواند به شما نشان دهد چقدر در کار خود پیشرفت کرده‌اید و آیا همچنان نیاز به شرکت در دوره آنلاین روتوش دارید یا خیر

مسیر یادگیری ویرایش حرفه‌ای تصاویر برای شما آسان می‌شود اگر در منابع خارجی و ایرانی به دنبال یافتن مجموعه کامل آموزش روتوش و میکاپ ، آموزش رایگان روتوش پرتره با پلاگین و دیگر نرم افزارها باشید

بهترین پلاگین روتوش فتوشاپ را دانلود و نصب کنید، یک عکس روتوش نشده انتخاب کنید و سپس به تمرین و کار با آنها بپردازید

می‌توانید مجلات تخصصی یا کتاب‌های الکترونیکی دربارهٔ آموزش فتوشاپ حرفه‌ای تغییر چهره را تهیه و مطالعه کنید.

اساتید زیادی در جهان هستند که دانش و تجربه خود را در این مجلات به اشتراک می‌گزارند و منبع بسیار خوبی برای یادگیری است

اگر شما هم منبع مناسب برای دانلود کتاب و مجلات اینترنتی می شناسید به ما معرفی کنید

 

 

 

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *