از چه نوع مصالحی استفاده کنیم؟

استفاده کردن از مصالح ساختمانی در مواقع بسیاری مورد نیاز خواهد بود اما چه نوع مصالحی باید در چه محلی مصرف شود؟ طبیعتا برای ساخت بخش های مختلف سازه باید از مصالح متفاوتی استفاده شود چرا که میزان مقاومت و همچنین کیفیت مصالح با یکدیگر متفاوت است و چنانچه در محل مناسب به کار برده شود بهترین نتیجه را خواهد داشت. بتن به عنوان یکی از کاربردی ترین انواع مصالح ساختمانی شناخته می شود که امکان استفاده در بخش های مختلف سازه را داشته و با استفاده از آن می توانید مقاومت بالایی را به ارمغان آورید. در ادامه توضیحات کامل تری در خصوص قیمت سیمان و بلوک سبک ارائه نموده ایم:

بتن و ساختار آن

سیمان از گذشته دور تاکنون به عنوان اصلی ترین مصالح مصرفی در ساخت و ساز به شمار می رود که برای ساخت مراکز مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. البته قیمت سیمان با توجه به برخی موارد ممکن است متفاوت باشد. چرا که برخی از مردم انتظارات خاصی از ملات سیمانی خود دارند. بتن یکی از کاربردی ترین مواد تشکیل شده با سیمان است که مقاومت بسیار بالایی داشته و در بخش های مختلف ساختمان بکار گرفته می شود. بتن از: ماسه، شن و سیمان به همراه آب ساخته می شود که البته تمامی مواد باید به مقادیر استاندارد اضافه شوند تا بتن، دوام و کیفیت مطلوبی داشته باشد. بسیاری از مردم اقدام به خرید بتن آماده می کنند که در این صورت مراکز فروش بتن آماده کلیه امورات را برعهده داشته و محصولی با کیفیت تولید خواهند کرد اما چنانچه خودتان تمایل به درست کردن بتن داشته باشید باید تمامی مواد کاربردی در بتن را در مقادیر استاندارد اضافه کنید.

منظور از فوق روان کننده بتن چیست؟

یکی از مواد افزودنی بتن را می توان فوق روان کننده ها دانست. روان کننده ها در سه نسل ارائه شده اند که فوق روان کننده های بتن را می توان نسل دوم از میان آنها دانست که محبوبیت بسیار زیادی دارد. فوق روان کننده بتن بر پایه نفتالین سولفونات بوده و باعث کاهش میزان استفاده از آب خواهد شد. توجه داشته باشید که این امر به هیچ وجه دلیلی بر کاهش مقاومت بتن نیست بلکه مقاومت بتن نیز با استفاده از آن افزایش پیدا می کند. فوق روان کننده بتن میزان آبدهی بتن را کاهش داده و وقت بیشتری برای پهن کردن بتن به شما خواهند داد. در صورت استفاده از این مواد می توانید قالب های سیمان را در مدت زمان کوتاه تری باز کنید. مقاومت فشاری بتن نیز افزایش پیدا کرده و از شکسته شدن بتن‌ جلوگیری خواهد شد. توجه داشته باشید که این ماده همانطور که از نام آن پیداست باعث روان شدن چشمگیر بتن می شود.

قیمت فوق روان کننده بتن

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد فوق روان کننده بتن از جمله محبوب ترین مواد افزودنی بتن به شمار می رود. قیمت یکی از مهمترین مواردی است که در خرید فوق روان کننده بتن باید مورد توجه قرار گیرد. در رابطه با قیمت فوق روان کننده ها نمی توان رقم ثابتی در نظر گرفت چرا که قیمت این محصول نیز به مانند تمامی لوازم دیگر نوسانات بسیاری داشته و ممکن است در روزها و هفته ها متغیر باشد. قیمت فوق روان کننده ممکن است تحت تاثیر کیفیت محصول نیز متفاوت باشد چرا که برخی از مراکز فروش مصالح ساختمانی به منظور جلب توجه، اقدام به فروش محصولات بی کیفیت با قیمت ارزان تر می کنند. به هیچ وجه نباید کیفیت را فدای قیمت کرده و این نوع محصول را برای استفاده خود خریداری کنید چرا که ممکن است نتواند تاثیر مطلوبی بر روی بتن بگذارد. البته باید بدانید که قیمت فوق روان کننده بتن در مقایسه با ویژگی های منحصر به فردی آن مناسب است.

آشنایی با مواد افزودنی به بتن

در انتخاب بتن نیز حتما باید دقت کافی داشته باشید چرا که بتن ها را نیز می توان از طرف مواد اولیه کاربردی در آنها به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هریک ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و استفاده کردن از آنها برای بخش های مختلف امکان پذیر است. با اضافه کردن برخی مواد به بتن می توان ویژگی های آن را تغییر داد و به همین دلیل قبل از خرید بهتر است با برخی از اصلی ترین مواد افزودنی بتن آشنایی داشته باشید.

مواد افزودنی بتن

بتن از ترکیب مواد مختلفی تشکیل می شود که اصلی ترین آنها: شن، ماسه و سیمان است که با آب ترکیب شده و ماده ای چسبنده ایجاد خواهد کرد. اما علاوه بر این مواد ممکن است ترکیبات دیگری نیز به بتن اضافه شوند که به تمامی آنها مواد افزودنی بتن گفته می شود. مواد افزودنی بتن هریک خواص مخصوص خود را دارند و با اضافه کردن هریک، بتنی متفاوت خواهید داشت مانند روان کننده بتن. قیمت سیمان و سایر مواد افرودنی به بتن رو میتواند از سایت های مختلف در این زمینه پیگیری نمایید. توجه داشته باشید که مواد افزودنی بتن باید به مقدار استاندارد با سایر ترکیبات بتن مخلوط شوند تا هیچگونه اختلالی در کیفیت بان به وجود نیاید. استفاده بیش از حد از مواد افزودنی بتن باعث می شود که مقاومت بتن کاهش یابد. اضافه کردن مواد افزودنی بتن باید به موقع انجام شود به گونه ای که برخی از مواد همزمان با سایر ترکیبات اضافه می شوند اما برخی دیرتر، به همین دلیل باید حتما با طریقه استفاده از مواد افزودنی بتن آشنایی داشته باشید.

بهترین روش خرید مواد افزودنی بتن

برای خرید مصالح ساختمانی و مواد بتن راه های متفاوتی میش رو خواهید داشت و در حالت کلی این روش ها به دو نوع حضوری و غیرحضوری دسته بندی می شوند. روش حضوری، مراجعه به مراکزی است که در سطح شهر فعالیت می کنند. خرید از این مراکز به دلیل وقت گیر بودن کمتر مورد توجه قرار گرفته است. بهترین روش برای خرید مواد افزودنی بتن را می توان مراجعه به وب سایت های اینترنتی فروش دانست چرا که خرید از این مراکز به زمان کمتری نیاز داشته و خواهید توانست انواع اقسام محصولات مختلف را مورد بررسی قرار دهید. شهربتن یکی از مراکز معتبر فروش مصالح ساختمانی در فضای مجازی است که از طریق آن می توانید بهترین و با کیفیت ترین محصولات را با نازلترین قیمت ها خریداری نمایید و استعلام قیمت های مختلف از جمله قیمت سیمان امروز و قیمت بورس سیمان را دریافت کنید.

بهترین محصولات بتنی

نقش اساسی شهر بتن در ارائه محصولات با کیفیت بتنی

در دنیای امروزی بتن و محصولات بتنی نقش اساسی در ساخت و ساز های صنعتی و ساختمانی دارند. فرآورده های سیمانی به انواع مختلفی دسته بنده شده و در بخش های متفاوتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. کیفیت سازه های بتنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در هنگام خرید حتما باید به این مولفه اساسی دقت داشته باشید. در تهیه بتن ها از مواد افزودنی مختلفی نیز استفاده می شود که البته میزان این ترکیبات در نهایت سبب خلق محصول متفاوتی خواهد شد. شرکت های مختلفی اقدام به تولید فرآورده های سیمانی کرده اند و هریک از آنها ویژگی های متفاوتی با یکدیگر دارند و نمی توان محصولات تمامی آنها را با یکدیگر یکسان در نظر گرفت. انتخاب مرکز معتبر برای خرید محصولات بتنی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که مقاومت یک سازه رابطه مستقیم با محصولات بکار برده شده دارد. قیمت امروز سیمان یکی دیگر از مولفه های اساسی قابل توجه است که در این مطلب سعی داریم نگاهی اجمالی به نحوه قیمت گذاری این فرآورده ها داشته باشیم. شهر بتن یکی از کارگاه های تولیدی عمده محصولات سیمانی است که در طول دوره فعالیت خود به دلیل ارائه بهترین و باکیفیت ترین محصولات توانسته نظر بسیاری را نسبت به خود جلب نماید.. در ادامه توضیحات کامل تری در خصوص قیمت سیمان و بلوک سبک ارائه کرده ایم.

 

خرید از شهر بتن

برای خرید بتن آماده می توانید حضوری به دفتر شرکت مراجعه نمایید اما این روش به دلیل وقت گیر بودن کمتر مورد توجه قرار گرفته است. خرید اینترنتی از شهربتن ساده ترین راه برای تهیه بتن است و از این طریق می توانید بهترین و باکیفیت ترین ها را پس از بررسی ویژگی های دقیق محصول انتخاب و خریداری کنید. کارشناسان شرکت نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات پشتیبانی هستند و می توانید کلیه راهنمایی های مورد نیاز را در خصوص قیمت بلوک سیمانی و دیگر محصولات از آنها دریافت نمایید. توجه داشته باشید که مسئولین این شرکت به دلیل تجربه بالا و سیستم های مدرن، کوچکترین عیب و ایراد ها را نیز در محصولات خود رفع خواهند کرد و می توانید با اطمینان کامل اقدام به خرید از آن کنید.

قیمت بتن آماده

قیمت افزودنی های معدنی مانند قیمت زودگیر کننده ها و قیمت کندگیر کننده ها از جمله مهمترین مواردی است که باید در خصوص قیمت بتن آماده مورد توجه قرار گیرد. در رابطه با قیمت این محصولات نمی توان رقم ثابتی در نظر گرفت چرا که عوامل متعددی دست به دست هم می دهند تا در نهایت قیمت آن را تعیین کنند. اگر بخواهیم قیمت بتن آماده را با بتن های معمولی مقایسه کنیم باید بدانید که بتن های آماده از مواد اولیه با نسبت دقیق تری ساخته شده اند و طبیعتا مقاومت بیشتری نیز خواهند داشت و به همین دلیل قیمت بتن آماده در برابر مقاومت بالای آن معقول است. البته این امر به معنی گران بودن قیمت بتن آماده نیست و می توانید این محصول را با قیمت مناسب خریداری نمایید. حتما باید توجه داشته باشید که مواد اولیه بکار رفته در بتن تعیین کننده قیمت آن است و هر چه این مواد مرغوب تر باشند شاهد افزایش میزان قیمت بتن خواهیم بود.

منظور از بتن عیار ۴۰۰

برای درک بهتر بتن عیار ۴۰۰ ابتدا باید بدانید که منظور از عیار بتن چیست؟ عیار بتن تعیین کننده مقدار سیمان بکار رفته در واحد سیمان است. واحد سیمان در ایران متر مکعب تعیین شده است و هر چند کیلوگرم سیمان برای بتن یک متر مکعبی استفاده شده باشد عیار بتن همان قدر خواهد بود. بتن عیار ۴۰۰ از جمله محبوب ترین و پرفروش ترین انواع بتن ها است که در بخش های مختلفی از ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. و همچنین قیمت بتن آماده عیار ۴۰۰ با توجه به مقاومت بالایی که دارد، مناسب محسوب می شود. در ساختار بتن آماده از ماسه، سیمان و شن استفاده می شود و دانه های شن موجود در آن باعث افزایش مقاومت چشمگیر در بتن خواهد شد. بتن عیار ۴۰۰ در شرکت های مختلفی تولید می شود اما شرکت ما با رعایت کلیه استاندارد های بین المللی و با جدیدترین دستگاه ها توانسته است که بتن هایی با عیار دقیق و بدون کم و کاست روانه بازار نماید. توجه داشته باشید که تنها میزان سیمان مصرف شده در بتن تعیین کننده مقاومت آن نیست و وجود تناسب در میان اجزای بتن باعث مقاومت بالا می شود.

قیمت بتن عیار ۴۰۰

قیمت بتن آماده تا حد زیادی به مقدار سیمان مصرف شده در آن بستگی دارد. به این معنی که بتن عیار ۳۵۰ قیمت کمتر و عیار ۴۵۰ میزان قیمت بیشتری نسبت به عیار ۴۰۰ خواهد داشت. اگر بخواهیم بررسی اجمالی از قیمت بتن عیار ۴۰۰ داشته باشیم باید گفت: این نوع بتن آماده از جمله پرمصرف ترین انواع بتن های آماده است و قیمت آن نیز با توجه به مقاومت بالایی که دارد مناسب خواهد بود. در بازار مر نوسان امروزی، قیمت بتن عیار ۴۰۰ نیز تحت تاثیر قرار گرفته و ممکن است نوساناتی داشته باشد. برای مشاهده قیمت دقیق محصول مورد نظر خود مانند قیمت سیمان رنگی نما می توانید به وب سایت اینترنتی شهربتن مراجعه نمایید. مسئولین این شرکت به منظور رفاه حال مردم و جلب توجه آنها بهترین خدمات را با نازلترین میزان هزینه ها ارائه کرده اند و می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن محصولات مورد نیاز را از آن خریداری کنید.

دلایل استفاده از هبلکس‌ در ساختمان سازی

دلیل اصلی ساخت بلوک هبلکس دستیابی به محصولی بوده که هم سبک باشد هم ابعاد مناسبی داشته باشد که سرعت کار را بالا ببرد و هم  دارای خواص عایق باشد که حرارت و صدا به سختی از آن عبور نماید. دارای استحکام و پایداری بالا باشد. تمام این خواص در هبلکس وجود دارد.

به جرأت می توان گفت که بلوک سبک کارآمدترین مصالح ساختمانی نوین بوده، که باعث زیر و رو شدن صنعت ساخت و ساز شده است. این مصالح ساختمانی کم وزن با استفاده از پیشرفت تکنولوژی، اختراع شده و به مرور زمان جایگاه خیلی از مصالح ساختمانی سنتی را تصاحب کرده است.

مزیت هایی که بلوک سبک نسبت به بلوک های قدیمی دارد باعث شده که روز به روز به محبوبیت آن اضافه شده و عده بیشتری از مهندسان ساخت و ساز و مدیران پروژه های ساختمانی به سراغ آن بروند.

بلوک سبک چیست؟

بلوک سبک به طور معمول از ترکیب آب با ماسه ریز دانه، سیمان و پوکه های معدنی ساخته می شود. بسته به نوع بلوک  این ترکیبات می تواند متفاوت باشد. البته دلیل سبک بودن این بلوک ها ایجاد تخلخل توسط حباب های کوچک هوا در بافت آن است.

در واقع ترکیب عناصر در بلوک هر چه که باشد، وجود حباب های هوا در بافت آن ثابت است. همین امر موجب ایجاد قابلیت های چشمگیری برای این مصالح ساختمانی سبک شده است.

کاربرد بلوک سبک در ساختمان سازی

بلوک سبک امروزه از ضروری ترین مصالح ساختمانی به حساب می آید و در دیوار چینی (دیوارهای غیر باربر)، پر کردن کف سازه، ساختن سقف و ایجاد شیب در بخش های مختلف ساختمان به کار می آید.

بسته به کم و کیفی که انواع بلوک های ساختمانی سبک دارند، می توان از آنها در قسمت های مختلف یک سازه استفاده کرد

برگرفته از سایت https://shahrebeton.com/

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *